Yöntemimiz

Entelektüel Bilinç İşçiliği Atölyesi, tamamen gönüllülük esasına dayalı bir oluşumdur. Türkiye’nin farklı şehirlerinde ikamet eden gönüllülerimiz tarafından her ayın ilk Pazar günü, o aya ait kitabı okuyanların bir araya gelip istişare edebileceği etkinlikler düzenlenmektedir.

Bunun yanında bu etkinliklere katılım imkânı bulamayan veya bulunduğu şehirde/yakınında etkinlik düzenlenmeyen fakat kitabı okumuş olan kişiler için Whatsapp üzerinden oluşturulacak bir grupta da ayda bir defa okunan kitapların kritiği yapılacaktır.

Okunacak kitapları, Atasoy Müftüoğlu’nun okunmasını tavsiye ettiği kitaplar arasından seçiyoruz. Çağımızın önemli mütefekkirlerinden Atasoy Müftüoğlu’nun; herhangi bir hiziple/grupla sınırlandırılmamış, Batı kaynaklı düşüncelere/kavramlara hapsolmamış, bugünün gerçekliğini alamaya çalışan ve bu gerçeklikle yüzleşmeyi/hesaplaşmayı esas alan düşünce yapısı doğrultusunda, tavsiye ettiği kitaplar da Entelektüel Bilinç İşçiliği Atölyesi’nin amaçlarıyla örtüşmektedir. İstişare ekibimiz tarafından her yılın başında, Atasoy Müftüoğlu’nun okunmasını tavsiye ettiği kitaplar arasından 12 tanesi seçilmekte ve her ay bu kitaplardan birisi okunmaktadır. Atasoy Müftüoğlu’nun okunmasını tavsiye ettiği tüm kitapların listesine bu adresten ulaşabilirsiniz: http://atasoymuftuoglu.net/okuma-listesi/